Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rusztowanie warszawskie

MK

Rusztowania warszawskie stosuje się najczęściej w pracach murarskich, tynkarskich, malarskich i montażowych. Może być wykorzystywane zarówno na zewnątrz (plac budowy), jak i wewnątrz pomieszczeń.

Rusztowanie warszawskie
Rusztowanie warszawskie
Fot. HIGHHER/sklep.drabiny.info

Co to jest rusztowanie warszawskie?

Rusztowanie jest wykorzystywane na budowie, w pracy na wysokości, ma prostą konstrukcję rusztowania, łatwo się je składa w można przestawić w dowolne miejsce. Łatwe w demontażu. Popularność rusztowań warszawskich? Ostatnio słabnie popularność rusztowania warszawskiego, wobec czego zastępowane jest nowocześniejszymi rodzajami, które między innymi mogą mieć większą wysokość. Wszystkie elementy wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje trwałość podczas ich użytkowania oraz dodatkowo zabezpiecza osoby wykonujące prace, ponieważ poprawia stabilność całej konstrukcji. W przeciwieństwie do desek, aluminiowe podesty charakteryzują się wysoką trwałością.

Ramka rusztowania warszawskiego

Jest malowana metodą zanurzeniową w farbie podkładowej (w ten sposób farba dociera do każdego miejsca i zabezpiecza je przed korozją) nasza rama posiada odpowiednie proporcje poszczególnych elementów, przez co nie ma błędów konstrukcyjnych

Rusztowanie warszawskie – wymiary

Rusztowanie warszawskie jest rusztowaniem kolumnowym. Jego największą zaletą jest łatwy i szybki montaż. Zbudowane jest z modułów, składających się z ram wykonanych ze stalowych rur o średnicy 35 mm. Pojedynczy moduł, ważący 10 kg, ma wysokość 70 cm i długość 150 cm.

Rusztowanie warszawskie – wysokość

4-modułowa konstrukcja wraz z podestem ma wysokość roboczą około 3,5 m. Maksymalna wysokość rusztowania warszawskiego, mimo że konstrukcje poszczególnych producentów nieznacznie się różnią, nigdy nie przekracza mniej więcej 5 m. Jeśli rusztowanie to zakotwi się do ściany, przy której ma być ustawione, jego wysokość można nieznacznie zwiększyć.

Montaż rusztowania warszawskiego - jak ustawić?

Poszczególne moduły rusztowania warszawskiego łączy się ze sobą złączami czopowym zgodnie z instrukcją producenta. Dzięki takiej budowie rusztowanie szybko się składa. Rozmontowane moduły same nie zajmują wiele miejsca, dzięki czemu łatwo się je przewodzi i składuje.

Jak usztywnić rusztowanie?

Zmontowane rusztowanie jest wytrzymałe i bezpieczne, ponadto producenci zalecają stosowanie dodatkowych wzmocnień w postaci stężeń oraz zabezpieczeń, na przykład burt przypodłogowych, poręczy i balustrad. Pomosty robocze (nie mogą to być zwykłe deski, jakie spotyka się czasem na niewielkich budowach) muszą być odpowiednio mocowane do ram zgodne z instrukcją.

Rusztowanie warszawskie musi być postawione na stabilnym i utwardzonym podłożu. Może być wyposażone w kółka, dzięki czemu bez problemu da się je przesuwać wzdłuż ściany.

Rusztowanie warszawskie, przygotowane do pracy, może być dopuszczone do użytku po odbiorze przez kierownika budowy lub inną uprawnioną osobę, legitymująca się uprawnieniami do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.

Gdzie kupić rusztowania warszawskie?

Rusztowanie warszawskie to specjalna konstrukcja rusztowania, umożliwiająca wykonywanie w sposób bezpieczny prac na wysokościach. Rusztowanie jest łączone na bazie ram, które składają się z modułu pionowego o długości 0,7 m połączonych ze sobą poziomymi, 1,5-metrowymi rurami. Konstrukcja po złożeniu może maksymalnie sięgać 8 metrów. Jednak ramka rusztowania to koszt 13- 14 złotych netto. Za przęsło rusztowania warszawskiego, musimy zapłacić około 90 złotych. Jeden w pełni złożony segment ma wagę 10 kilogramów. Rusztowania możemy kupić w specjalistycznych sklepach z materiałami budowlanymi lub wypożyczyć.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rusztowanie warszawskie